wtorek, 2 lutego 2010

Windows 7 instalowane z USB

Coraz częściej stoimy przed faktem pobierania Windows 7 (ISO) a nie kupowania na płycie DVD, jak to było do tej pory. Zasadniczo Windows 7 potrafi wypalić takie płytki bez dodatkowych programów – na Windows XP musieliśmy się wspomagać dodatkowymi narzędziami. Co innego, gdybyśmy chcieli przygotować instalację Windows 7 z pendrive’a USB.


Czytałem już kilka artykułów dotyczących takiego przygotowania pendrive’a – wszystkie dość złożone i pracochłonne. Microsoft natomiast udostępnił doskonałe i proste w użyciu narzędzie o nazwie:

Windows 7 USB/DVD Download tool

Narzędzie pomaga przygotować bootującą się płytę DVD lub pendrive’a, z których możemy zainstalować nasz nowy system. Aby to zrealizować wystarczy program zainstalować, mieć wcześniej ściągnięte ISO systemu (program sprawdza, czy jest to instalacja Windows 7) i przejść „aż” cztery kroki (na rysunku pierwszy z nich).Program na Windows 7 działa w zasadzie od „pierwszego kopnięcia”. Na Windows XP mamy trochę więcej do zrobienia – wymagany jest .NET Framework 2 i Microsoft Image Mastering API v2.

Strona, gdzie opisane jest całe narzędzie wraz z linkami do pobierania jest wskazana poniżej. Produkt jest darmowy.

http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool

Oraz link do bezpośredniego pobrania: http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz