czwartek, 2 grudnia 2010

Import/Export ustawień Outlook 2007/2010

We wcześniejszych wersja Outlook temat eksportu i importu ustawień poczty był już oklepany i większość wiedziała jak to zrobić. Wraz z Outlook 2007 zmieniło się to znacząco i nie zaszkodzi podpowiedzieć, jak to się teraz robi :)

A teraz najłatwiej zrobić to z pomocą rejestru systemu. Oto krok po kroku, jak to zrobić:

 1. Uruchamiamy "regedit"
 2. Odnajdujemy klucz:  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook
 3. Eksportujemy ten klucz zapisując go do pliku .reg (zapiszmy to tak, abyśmy za chwilę mogli to znaleźć bez trudu ;) ) - w ten sposób zrobiliśmy eksport ustawień aktualnych programu MS Outlook
 4. Na nowym komputerze/profilu, gdzie mamy już zainstalowany Outlook w podobnej wersji (najlepiej tej samej) uruchamiamy ten plik .reg, który przed chwilą zapisywaliśmy. Odpalamy program Outlook i gotowe.
Co jest przenoszone przy takiej operacji? Ustawienia kont pocztowych a także reguły.
Oczywiście jak w poprzednich wersjach hasło nie jest przenoszone (i dobrze ;) ).

3 komentarze:

 1. a jak poradzić sobie , gdy padnie nam komputer i nie możemy uruchomić systemu by przenieść reguły w/w sposób? jedyne co możemy zrobić to skopiować pliki pst? czy jest jakiś inny sposób by dostać się do reguł?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli padł system, a dysk działa to dobierz się do rejestru.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  czy przeniesienie klucza rejestru wg. opisanej przez Pana metody, przenosi również ustawienia konfiguracyjne (preferencje użytkownika) całego programu Outlook 2007 ?
  W związku z faktem uśmiercenia XP'ka obecnie stawiamy w firmie kilkanaście komputerów w Win8.1Pro. Firma ma licencje na Offica 2007 Pro i w związku z tym również na Outlooka 2007.
  Chcemy oczywiście przenieść całą pocztę pobraną przez POP3 ale również kompletne ustawienia użytkowników outlooka na jakich pracowali jeszcze na XP'kach, w taki sposób aby nie musieli na nowo konfigurować swoich preferencji i funkcji Outlooka.
  Proszę o poradę jak tego dokonać.
  pozdrawiam
  Robert

  OdpowiedzUsuń