czwartek, 12 maja 2011

PickPick - czyli zdejmowanie screenshotów

Nasz kolega postanowił także przyczynić się do rozwoju tej przestrzeni życia informatycznego i przygotował szybki artykulik o ciekawym programie do zrzucania ekranu. Oto treść właściwa:

Program PickPick (http://www.picpick.org/) służy do przechwytywania dowolnej części ekranu i jest darmowy do zastosowań niekomercyjnych.W pełni Kompatybilny z systemem Windows 7 - edycja "zrzutów" następuje w edytorze bliźniaczo podobnym do "Windowsowego Painta".

Dostępnych jest 27 tłumaczeń oczywiście z polskim włącznie.
Wspiera tryb dwumonitorowy; pozwala na zapis w formatach .bmp, .jpg, .png, .gif,; przydziela automatycznie nazwę pliku z możliwością dowolnej konfiguracji; pozwala na automatyczne zapisywanie pliku z możliwością wysyłki pliku za pośrednictwem protokołu FTP; posiada też możliwość konfiguracji skrótów klawiszowych pozwalających "zrzucić" ekran lub jego część na 8 sposobów oraz inne funkcje dla „koneserów”.

Jedynym mankamentem pozostaje brak możliwości wyboru rozdzielczości „zrzutu” – zapamiętywane pliki są w rozdzielczości 96dpi.

Mnogość funkcji a jednocześnie przejrzystość konfiguracji powoduje iż, z wielu przeze mnie przetestowanych, stawiam go na 1 miejscu.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja tam całkiem lubię Gyazo - z nieco innych względów. Nie potrzebując obróbki graficznej screenshota - a jedynie podzielenie sięnim z kimś w drugim końcu Polski - jego rozwiązanie (zaznaczasz obszar do zrzutu i dostajesz za moment linka do strony z twoim zrzutem - i ślesz go komu chcesz) jest dla mnie maks proste i czasooszczędne.

    OdpowiedzUsuń