wtorek, 20 września 2011

Lokale w pracy zdalnej (TSPlus)

Tym razem praca zdalna i tzw. publikacja aplikacji.
Do naszego zadania wykorzytaliśmy system TSPlus, który potrafi funkcjonować i po RDP i po HTTP (HTTPS także). Odbiorcą systemu było ok. 10 użytkowników, utworzonych lokalnie na serwerze z dodaniem ich do uprawnionych do pracy zdalnej. W systemie TSPlus przypisałem aplikację i wio.System operacyjny to Windows 2008 Server Eng.
Okazało się, że część użytkowników ma lokale angielskie, przez co wyświetlany system CRM (na którym ci użytkownicy pracowali: ProfitCRM) nie potrafił pokazywać polskich znaków diakrytycznych. Najtrudniejszym zadaniem więc było znaleźć przyczynę dlaczego niektórym to działało ok, a niektórym źle.

Rozwiązanie:
Otóż do pracy zdalnej z publikacją aplikacji można podejść dopiero wtedy, gdy każdy z tych użytkowników stworzy sobie swój lokalny profil - TSPlus potrafi pracować bez eksplorera, więc system nie tworzy profilu przy pierwszym zalogowaniu użytkownika. Trzeba było więc najpierw zalogować do explorera każdego z użytkowników (do zdalnego pulpitu) aby utworzyły się profil lokalny i wtedy ponownie skonfigurować do publikacji aplikacji - problem znika :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz