czwartek, 23 października 2014

Skróty klawiszowe w OneNote

OneNote jest bardzo ciekawym i niedocenianym programem z pakietu Microsoft Office. Jego zalet nie sposób wymienić w kilku słowach. Zwłaszcza teraz, gdzie pliki tego programu mogą współdzielone między komputerami poprzez OneDrive.
Program ten posiada przyśpieszacz robienia screenshot’ów z ekranu naszego komputera – my wybieramy tylko obszar. Bardzo wygodne narzędzie, zwłaszcza, że uruchamia się to przy pomocy skrótu klawiszowego (Windows+S). Niestety jeśli korzystamy z Windows 8.1 to się okazuje, że ten sam skrót jest podpięty do systemowego „Wyszukaj” i nie można uruchomić przechwytywania obrazu. Sam OneNote niestety nie pozwala na zmianę ustawień takich jak skróty klawiszowe. I jesteśmy uziemieni…
Skrót klawiszowy w OneNote można zrobić wyłącznie przy pomocy grzebania w rejestrze. Odnajdujemy klucz:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\OneNote\Options\Other (dla Office 2013) lub HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\OneNote\Options\Other (dla Office 2010)

Następnie dodajemy wartość DWORD o nazwie ScreenClippingShortcutKey i przypisujemy jej wartość hex znaku, jaki chcemy przypisać. Dla Windows+a jest to 41 (bardzo wygodna kombinacja i z reguły bezpieczna). 
Niestety w asystencie programu nadal będziemy widzieć "Widnows+S", więc skrót nadany musimy pamiętać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz