środa, 23 sierpnia 2017

Import NK2 do MS Outlook 2013/2016

Podpowiadacz adresów w Outlooku (mylony czasami z kontaktami sugerowanymi) jest narzędziem niezwykle ważnym dla użytkownika. Jego istotność jest tak wielka, że brak tego podpowiadacza dla użytkownika oznacza "brak kontaktów". Dane podpowiadania są przechowywane w pliku NK2 (nie dotyczy już wersji Outlook 2016) w jednym katalogów (w zależności od wersji systemu operacyjnego i MS Office):

  • \Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook
  • \Users\Username\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook


Migracja do nowszego Office lub przenosiny (reinstalacja) na nowy komputer, zawsze będzie się więc wiązać z brakiem podpowiedzi (NK2) w nowej instalacji. Jak więc zaimportować plik podpowiedzi do nowego profilu Outlook? Są conajmniej dwa rozwiązania:

  • narzędzie NK2View lub NK2Edit lub
  • uruchomienie MS Outlook z odpowiednim przełącznikiem. 

Narzędzia NK2view przedstawiać raczej nie trzeba - bogate w możliwości manipulacji pliku podpowiedzi, daje wiele opcji zarządzania NK2. O tym jednak możecie poczytać na stronie producenta. Dużo ciekawsze jednak jest to drugie rozwiązanie - tym bardziej, że udostępnione przez sam Microsoft.

Aby zaimportować poprzedni plik NK2 do nowego profilu MS Outlook musimy wykonać następujące zadania:

  1. Sprawdź nazwę profilu Outlook, na którym pracuje obecny użytkownik (panel sterowania -> Poczta (Microsoft Outlook...) -> przycisk Pokaż Profile (np. "PLIK").
  2. Poprzedni plik NK2 nazywamy tak jak nazywa się obecny profil Outlook (np. "PLIK.NK2").
  3. Umieszczamy ten plik w katalogu %appdata%\Microsoft\Outlook.
  4. Z polecenia "Uruchom" (w Windows 10 za pomocą skrótu klawiszowego WIN+R) uruchamiamy MS Outlook z odpowiednim przełącznikiem: outlook /importnk2.
  5. Wybieramy "Nowa Wiadomość" i w wpisujemy pierwszą literkę adresu email - podpowiedzi powinny już zawierać dane z naszego poprzedniego pliku NK2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz